Knygos

Pristatome Šaolinio vienuolio Shi Xinggui knygą:

Šaolinio čigongas

Energija judėjime

Šaolinio istorija neatsiejamai susipynusi su Bodhidharma, kuris apie 523 mūsų eros metus atkeliavo į Šaolinį iš Indijos. Budistai garbina jį kaip pirmąjį kinų čan (chan) - zen ištakų - patriarchą ir dvidešimt aštuntąjį pagal indiškąją liniją Budos įpėdinį. Kinai vadino Bodhidharmą Damo. Jis buvo Pietų Indijos valdovo sūnus ir priklausė senai karių kastai. Pasak legendos, devynerius metus Damo praleido virš Šaolinio vienuolyno esančioje kalno grotoje. Ten jis praktikavo kvėpavimo ir judesio technikas, artimas jogos pratimams, ir po devynerių metų gilinimosi į savo vidinį dvasinį pasaulį pasiekė nušvitimą. Jo mokymu remiasi šiandieninė čan meditacijos technika. Bodhidharmos pratimai, kurios jis sukūrė stiprinti tuo metu jau gausaus savo mokinių būrio kvėpavimo takus ir kūnus, iš kartos į kartą buvo perduodami kaip Aštuoniolikos Lohano rankų kompleksas. Lohanas - dvasios karys, kuris suvokė, kad tikroji kova vyksta kiekvieno žmogaus viduje, todėl kiekvienas karas išorėje neturi jokios prasmės.

Čigongo ištakų reikėtų ieškoti žmonijos istorijos gelmėse. Pasak senųjų tradicijų, čigongas buvo praktikuojamas jau prieš 3000-5000 metų.

Vienuoliai ir atsiskyrėliai, medituodami ilgas valandas, jautė gyvybinės energijos tekėjimą tam tikrais kūno kanalais. Stebėdami gyvūnus arba gaudami žinių per sapnus ir vizijas, jie išmoko judesiais išlaikyti jos srautą tolygų ir harmoningą. Bėgant laikui išsirutuliojo mokslas apie meridianų sistemą (energijos kanalai, kuriais žmogaus kūne teka či - gyvybinė jėga, - kinų medicinoje vadinami meridianais). Ilgą laiką meistrai mokiniams žinias perduodavo žodžiu, tačiau šiandien jos prieinamos visiems, kas tik tuo domisi.
 
Dangus, Žemė ir Žmogus
Visi čigongo pratimai remiasi kinų samprata apie Dangaus, Žemės ir Žmogaus sąveiką. Apie ją kalbama ir senuose prieš 5000 metų sukurtos I Jing, permainų knygos, tekstuose. Žemės energiją akumuliuojame per pėdas ir stuburgalį "įsišakniję" į žemę. Dangaus  energija į mūsų sistemą patenka per aukščiausią viršugalvio tašką. Mes, žmonės, stovime šių dviejų pirminių energijos šaltinių viduryje, ir mums tereikia jas priimti.
Jei turime ryšį su Dangumi ir Žeme, či teka į mus natūraliai. Čigongo poveikio jėga gimsta, kai įsivyrauja pusiausvyra tarp tvirtumo (ant žemės stovinčių pėdų, stabilaus susitelkimo) ir lengvumo (laisvo kvėpavimo, takių judesių).

Pagal Šaolinio tradiciją, čigongas skirstomas į vidinį, arba minkštajį, ir išorinį, arba kietąjį. Vidinis čigongas gydo ir stiprina kūną, dvasią ir sielą. Reguliuodamas kvėpavimą ir kraują, čigongas stiprina vidaus organus, šalina senas energijas ir blokus, padeda pasisemti šviežios energijos. (Išorinis čigongas praktikuojamas kaip kovos menas, kuris moko nejautros lazdos ar kumščio smūgiams ("geležinių marškinių" čigongas"). Jo mokyti gali tik specialų pasiruošimą turintys mokytojai, nes priešingu atveju gali pasitaikyti rimtų kūno sužalojimų.)
 
Sveikatingumo čigongas
Jei či visais meridianais teka tolygiai ir harmoningai, tai tarp sielos, kūno ir dvasios įsivyrauja darna. Tuomet žmogus yra visais požiūriais sveikas, kitais žodžiais tariant, jis puikiai jaučiasi, kupinas gyvybės ir patenkintas. Tačiau kai žmogaus sielą ir dvasią žeidžia neigiamos mintys ar tokios emocinės būsenos kaip baimė, pyktis, įtūžis, stresas ir nervingumas, tuomet meridianai siaurėja ir gyvybinės energijos tėkmė sutrinka. Į kai kurias kūno vietas energija visai neįteka, o kai kur jos susikaupia per daug. Jei dar prisideda kiti alinantys faktoriai, kaip antai: šaltis, virusai, bakterijos, nuodai, nesveika mityba ir pan., tuomet netrukus sulauksi ligos. Priklausomai nuo kūno sąrangos, žmoguje formuojasi tam tikri simptomai, kurie informuoja apie energijos srauto sutrikimus ar sielos bei dvasios negalias.

Tradicinė kinų medicina taiko gydymą, kuris padeda atstatyti sielos ir dvasios pusiausvyrą bei skatina či be sutrikimų tekėti visais meridianais. Kadangi gyvybė visada reiškiasi iš vidaus į išorę, kitaip tariant, iš dvasios į materiją, simptomai greitai dingsta, o žmogus vėl jaučiasi puikiai. Šiai pusiausvyrai atkurti tradicinė kinų medicina taiko įvairias terapijas, kaip antai: akupunktūrą, mitybos patarimus, gydomąsias žoleles ir, aišku, - čigongo pratimus.
Taigi čigongas yra ne tik negalių gydymo priemonė, bet ir kelias į harmoningą kūno, sielos ir dvasios darną. Kadangi čigongo pratimai išmokstami lengvai, o juose slypinti milžiniška galia padeda pasiekti neregėtų dvasinių aukštumų, galima teigti, kad tai - kelias, kuriuo eidamas žmogus gali visapusiškai gerinti, palaikyti ir ugdyti savo fizinę ir dvasinę sveikatą.

Parengta pagal:
Shi Xinggui. Šaolinio čigongas. Energija judėjime; iš anglų k. vertė Virginija Jurgelevičiūtė. – Kaunas:  Mijalba, 2010. – 120 p.+ 1 vaizdo diskas (DVD).

Šią knygą  galite  įsigyti Ezoteriniame centre AUM ir internetu.

Peržiūrėtos prekės
The Fairy Mini Tarot
€15,90
Simplicity Tarot kortos
€31,90

EnglishEstonianGermanLatvianLithuanianPolish